ZAWÓR ANTYPRZEPEŁNIENIOWY TYPU ZPP 1
Zawór zabezpieczający przed przepełnieniem zbiornika magazynowego paliwa, w sytuacji, gdy zawór główny cysterny nie zostanie w porę wyłączony. Jest zaworem mechanicznym, pływakowym, montowanym na pionowym odcinku rury spustowej umieszczonej w zbiorniku. Przystosowany do współpracy z zaworem hydraulicznym (syfonem spustowym).
Wyposażony w kołnierzowy zestaw montażowy. Dostępny w wersji krótkiej lub wydłużony (z rurą aluminiową 250 cm).
Produkt posiada następujące atesty:
- Zatwierdzenie typu UDT CERT CW/58/2004
- Orzeczenie Atestacyjne KDB Nr 03.E.072X Głównego Instytutu Górnictwa Kopalni Doświadczalnej „BARBARA"
ZAWÓR ODDECHOWY Z BEZPIECZNIKIEM PRZECIWOGNIOWYM TYPU ZO 2
Zawór oddechowy wdechowo – wydechowy, przeznaczony do zabezpieczenia zbiorników przechwytujących produkty naftowe, wyposażonych w układ hermetyzacji (w praktyce najczęściej są to zbiorniki magazynowe benzyn). Zawór jest wykonany z metalu, wyposażony w atestowany bezpiecznik przeciwogniowy typu PPD – 01. Lekki, nie wymagający dodatkowych wzmocnień rury oddechowej, charakteryzujący się niezawodnym działaniem i estetyką wyglądu.
Bezpiecznik przeciwogniowy PPD – 01 montowany jako część składowa zaworu oddechowego posiada klasę bezpieczeństwa wybuchowego IIA.
Parametry:
- nastawy zaworu oddechowego typu ZO 2: podciśnienie wdechu 250 Pa,
- nadciśnienie wydechu 3500 Pa,
- dostępne wymiary: 2”.
Produkt posiada następujące atesty:
- Zatwierdzenie typu UDT CERT CW/57/2004,
- Orzeczenie Atestacyjne KDB Nr 04ATEX067 Głównego Instytutu Górnictwa Kopalni Doświadczalnej „BARBARA”,
- Świadectwo Oceny Technicznej Nr 3/GP – 1/03 Instytutu Górnictwa i Gazownictwa.
ZAWÓR ODDECHOWY TYPU ZO 2 ON
Wersja zaworu oddechowego typu ZO 2, przeznaczona zabezpieczeniu zbiorników przechowujących produkty niewyposażone w układ hermetyzacji ( w praktyce najczęściej są to zbiorniki magazynowe olejów napędowych, opałowych, estrów, spirytusu, rozpuszczalników). Zawór jest wykonany z metalu. Lekki, niewymagający dodatkowych wzmocnień rury oddechowej, charakteryzujący się niezawodnym działaniem i dużą estetyką wyglądu.
Parametry:
- nastawy zaworu oddechowego typu ZO 2 ON: podciśnienie wdechu 250 Pa,
- nadciśnienie wydechu 1400Pa,
- dostępne wymiary: 2”.
Produkt posiada następujące atesty:
- Zatwierdzenie typu UDT CERT CW/57/2004,
- Orzeczenie Atestacyjne KDB Nr 04ATEX067 Głównego Instytutu Górnictwa Kopalni Doświadczalnej „BARBARA”,
- Świadectwo Oceny Technicznej Nr 3/GP – 1/03 Instytutu Górnictwa i Gazownictwa.
PRZERYWACZ PŁOMIENIA PPD-01
Przeznaczony jest do ochrony zbiorników magazynujących substancje ropopochodne należące do I i II klasy podgrupy IIA. Jest on przystosowany do palenia długotrwałego. Składa się z żeliwnego korpusu i umieszczonej w nim przegrody ogniowej.
Parametry:
- wysokość przerywacza: 7,0 cm,
- gwinty montażowe: 2” wewnętrzny + 2” zewnętrzny,
- maksymalne nadciśnienie pracy: 35 mbar,
- maksymalne podciśnienie pracy: 2,5 mbar,
- grupa wybuchowości: IIA
Bezpiecznik przeciwogniowy PPD-01 jest wykonany zgodnie z wymaganiami norm PN-EN-50014:2002(U), PN-EN-12874:2002, PN-EN-1127- 1:2001
Produkt posiada następujące atesty :
- Orzeczenie Atestacyjne KDB Nr 04ATEX049X Głównego Instytutu Górnictwa Kopalni Doświadczalnej „BARBARA”.
BEZPIECZNIK ANTYDETONACYJNY PPD-02
Przeznaczony jest do ochrony zbiorników magazynujących substancje ropopochodne należące do I i II klasy oraz podgrupy IIA. Jest to zabezpieczenie przed rozprzestrzeniającą się falą ognia i ciśnienia. Znajduje zastosowanie np. jako bariera pomiędzy zbiornikowa na instalacji oddechowej i odbioru oparów ze zbiorników, w przypadku układu hermetyzacji skolektorowanej. Składa się z żeliwnego korpusu i umieszczonej w nim przegrody ogniowej.
Parametry:
- wysokość przerywacza: 15,0 cm,
- kołnierze montażowe: 2”,
- grupa wybuchowości: IIA,
Bezpiecznik antydetonacyjny PPD-02 jest wykonany zgodnie z wymaganiami norm PN-EN-50014:2002(U), PN-EN-12874:2002, PN-EN-1127-1:2001.
Produkt posiada następujące atesty:
- Orzeczenie Atestacyjne KDB 04ATEX029X Głównego Instytutu Górnictwa Kopalni Doświadczalnej „Barbara”.
ZAWÓR ZABEZPIECZAJĄCY PRZED ZMIESZANIEM SIĘ PRODUKTU
Zawór ten zapobiega przypadkowemu zmieszaniu się produktów w układzie hermetyzacji skolektorowanej. Zawór ten montowany jest na króćcu oddechowym pod włazem rewizyjnym zbiornika. Zawór wykonany ze stali i stopu metali lekkich. Rolę elementu uszczelniającego pełni „pływająca” kula umieszczona w konstrukcji ograniczającej wykonanej z drutu stalowego współpracująca z gniazdem. Średnica zaworu wynosi 2”. Ukierunkowanie montażu – w pionie.
ZAWÓR STOPOWY (KOSZ SSĄCY PRZYDENNY)
Zawór stopowy dwugrzybkowy stanowi zabezpieczenie przed cofaniem się paliwa z rurociągów zasilających dystrybutory do zbiornika. Montowany na dolnej, końcowej części pionowej rury ssącej rurociągu umieszczonej w zbiorniku. Wykonany ze stopów metali lekkich (korpus) i mosiądzu (zawory grzybkowe). Dodatkowe zabezpieczone siatką mosiężną uniemożliwia przedostawaniu się zanieczyszczeń mechanicznych paliwa do dystrybutora (pełni rolę filtra). Dostępne wymiary: 11” , 2”, 3".
ZAWÓR DO POBIERANIA PRÓBEK
Jest to zawór służący do łatwego i bezpiecznego pobierania próbek do badań laboratoryjnych ze spuszczanego z cysterny transportowej do zbiornika magazynowego przez zawór główny paliwa. Zawór w pozycji zamkniętej ma za zadanie odciąć dostęp paliwa do cysterny zanim zostanie pobrana próbka. Dlatego też, przed rozpoczęciem tankowania zawór kulowy powinien być zamknięty. Po podłączeniu węża i otwarciu głównego zaworu autocysterny, należy odkręcić kranik i pobrać próbkę.
Produkt dostępny jest w 4 wariantach:
- Wariant A stanowi wersję przenośną zaworu montowaną na rurze spustowej zbiornika magazynowego (w stanowisku spustowym),
- Wariant B stanowi wersję zaworu montowaną na stałe na rurze spustowej zbiornika magazynowego ( w stanowisku spustowym),
- Wariant C stanowi wersję przenośną zaworu montowaną na rurze spustowej cysterny transportowej,
-Wariant D stanowi wersję zaworu montowaną na stałe na rurze spustowej cysterny transportowej.
W przypadku wersji przenośnych dowolny sposób mocowania uzależniony jest od standardów przyjętych na stacjach (kamlok, goosler, elaflex).